קורסים מקוונים נמצאים כאן לא מאתמול, והם כאן כדי להישאר. היות שלמידה מתוקשבת הולכת ומתרחבת ברחבי העולם, מן הראוי שנלמד לעשות אותה היטב.

מהו קורס אינטרנטי איכותי?

קורס אינטרנטי טוב הוא קורס שמושך את הקהל, שגורם לו לרצות ללמוד והופך אותו לאקטיבי. ישנן דרכים רבות לעשות זאת, אך אין דרך אחת שתבטיח באופן אוטומטי מעורבות גבוהה יותר בכל קורס באשר הוא. הבחירה בדרך המתאימה ליצירת מעורבות נעשית בכל מקרה לגופו, ומושפעת מאפיון הקורס: מהקהל, מהמטרות, מהנושא של הקורס, ועוד.

מה מגביר מעורבות משתמש בקורס מתוקשב?

אפשר להצביע על כמה מאפיינים בולטים בקורסים מקוונים מצליחים. מחקרים מצביעים על השתתפות מוגברת בקורסים אינטרנטיים כאשר נעשה שימוש בערוצי אינטראקציה מגוונים, כאשר ישנה הקפדה על אינטראקציה בין הלומדים לבין עצמם וכשיש ערוץ תקשורת בין הלומדים למנחה.

במילים אחרות, למידה מתוקשבת יכולה להיות כמו יעילה כמו למידה מסורתית, וזאת במיוחד כאשר היא משלבת למידה פעילה, למידה שיתופית ונוכחות חזקה של המנחה לאורך הקורס.

קורס מתוקשב
למידה שיתופית

פעילויות שיתופיות יוצרות אינטראקציה והן מרכיב משמעותי ללמידה מקוונת יעילה. דיונים קבוצתיים, שאילת שאלות מעוררות מחשבה, יצירת צוותים וירטואליים, משימות קבוצתיות, משחקים קבוצתיים, חקירת מקרי מבחן, ועוד – כל אלה יכולים לעודד את המשתתפים לתקשר אלה עם אלה, ולשפר את המעורבות בקורס.

לא לשכוח לשלב צורות מגוונות של אינטראקציה בין המשתתפים. (טיפ חשוב: כדאי להציג את התקשורת עם האחרים כדרישה של הקורס, לא מספיק להציע למשתתפים את ההזדמנות…)

נוכחות חזקה של המנחה

נכון שהיינו מעדיפים שהקורס יעבוד באופן אוטומטי גם כשאנחנו ישנים, אבל… הקהל שלנו זקוק לאינטראקציה, ולכן, רצוי שמנחי הקורס יהיו מעורבים באופן פעיל התהליך הלמידה. זה לא אומר שכל היום צריך לשלוח מיילים ולכתוב תגובות לפוסטים. זה אומר שפה ושם, במידה, שומרים על קשר עם הלומדים.

בדיוק כמו בלמידה מסורתית, כדאי לזכור שהלומדים זקוקים למשוב – על ההתקדמות שלהם, על מידת ההצלחה שלהם – וכדי לספק להם את הצורך, כדאי לתקשר איתם בערוצי תקשורת מגוונים.

למידה אקטיבית באמצעות סוגי אינטראקציה מגוונים

קורסים אינטרנטיים צריכים לייצר מצבים של למידה פעילה שבה הלומדים מיישמים את מה שהם לומדים. לשם כך, רצוי לשלב בתוך הקורס משימות מסוגים שונים, שהמשתתפים יידרשו לבצע.

כדי לשפר את מעורבות המשתמשים בקורס, כדאי לגוון את סוגי האינטראקציות: הודעות בדף הבית של הקורס, מיילים, קבוצות דיון, שיעורים סינכרוניים (וובינרים), צ'טים, וכדומה.

אז מה השורה התחתונה? בני אדם זקוקים לאינטראקציה. כדי שהלומדים ירגישו מחוברים למנחה ולמשתתפים האחרים, כדאי לפתח איתם תקשורת משמעותית. המסר המרכזי הוא לגרום ללומד להרגיש שהתקשורת מתרחשת "באמת", למרות היעדר הנוכחות הפיזית של המנחה או של המשתתפים האחרים. כרגיל, הכל מתחיל ונגמר במערכות יחסים…

שיתופיות